WYDZIAŁ ROZWOJU, INWESTYCJI, REMONTÓW I ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

58 380-07-85

PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1920G na odcinku Stężyca-Gołubie-Szymbark (Etap 1 Stężyca-Gołubie)”

W ramach Zadania rozbudowany zostanie odcinek drogi powiatowej o dł. 4,53 km.

Inwestycja zakłada między innymi:

• rozbudowę odcinka drogi z poszerzeniem istniejącej jezdni i wymianą jej konstrukcji na nową,
  • przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów,
  • przebudowę i budowę chodników,
  • budowę zatoki autobusowej,
  • poprawę stanu odwodnienia drogi poprzez budowę odcinka kanalizacji deszczowej w terenie zabudowanym oraz przebudowę i budowę rowów drogowych poza terenem zabudowanym,
  • przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu w miejscach kolidujących z poszerzaną drogą.

Dzięki realizacji Zadania na drodze zapewniona zostanie odpowiednia nośność dostosowana do natężenia ruchu, a także zapewniony zostanie możliwie maksymalny poziom bezpieczeństwa ruchu wszystkich jej użytkowników, w tym niezmotoryzowanych.