Ścieżka pieszo-rowerowa w Sulęczynie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ramach przebudowy drogi powiatowej 1912G Gowidlino-Sulęczyno w miejscowości Sulęczyno”,

mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej kaszub poprzez wybudowanie odcinka trasy pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej 1912G w ramach kaszubskich tras rowerowych,

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres rzeczowy operacji obejmuje wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej o długości 921,47 m w ciągu drogi powiatowej nr 1912G relacji Gowidlino-Sulęczyno w miejscowości Sulęczyno, wykonanej z masy bitumicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, tj. stojakiem na rowery, ławką oraz koszem na śmieci. W ramach zadania wykonana zostanie również przebudowa zjazdów z drogi oraz urządzeń odwadniających na całym odcinku trasy.

Nowo wybudowana infrastruktura turystyczna związana jest z turystyką pieszą i rowerową. Zlokalizowana jest wzdłuż drogi położonej w miejscu atrakcyjnym turystycznie, przebiegającej przez teren wyjątkowo atrakcyjny krajobrazowo w miejscowości Sulęczyno.