Operacja objęta Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

Tytuł operacji:

Podniesienie walorów turystycznych historycznej części Kartuz poprzez budowę ogólnodostępnego parkingu wielofunkcyjnego z dostępem dla osób niepełnosprawnych

Beneficjent:

Powiat Kartuski

Cel operacji:

Wybudowanie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej na użytek publiczny w postaci parkingu o pojemności 38 miejsc, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych wraz z miejscami postoju dla rowerów oraz oświetleniem w Kartuzach przy ulicy Klasztornej

Całkowita wartość operacji:

Dofinansowanie z UE:

Planowane efekty operacji:

Dzięki realizacji operacji zostanie nadana nowa funkcja terenowi po byłym boisku przyszkolnym, poprzez wybudowanie nowej infrastruktury turystycznej o charakterze ogólnodostępnym dla osób pozostawiających samochody i rowery, stanowiącej parking z 38 miejscami postojowymi, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych wraz z oświetleniem i miejscami postojowymi dla rowerów.

Powstała w ramach operacji infrastruktura wpłynie również pozytywnie na budowanie spójności architektonicznej i atrakcyjności turystycznej historycznej części Kartuz, w miejscu atrakcyjnym pod względem turystycznym i kulturowym. Lokalizacja nowo wybudowanej infrastruktury w ramach operacji jest szczególna ze względu na wartość historyczną miejsca od wieków związanego z tradycją rybacką, położonego między dwoma kartuskimi jeziorami: Klasztornym Dużym i Klasztornym Małym. Nowo wybudowany parking umożliwi przyjezdnym dogodne parkowanie samochodów w celu skorzystania z pobliskich atrakcji turystycznych, w tym osobom niepełnosprawnym, natomiast rowerzystom, z uwagi na umiejscowienie nowo wybudowanej infrastruktury w pobliżu ścieżek rowerowych, na pozostawienie roweru.