Org. pozarządowe / Rada Organizacji Pozarządowych

Rada Organizacji Pozarządowych

2012-07-04 14:22

 

Warsztaty dla organizacji pozarządowych z gminy Somonino

 

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego we współpracy z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym zapraszają na warsztaty "My i nasza Przestrzeń", które odbędą się 28 kwietnia 2016 r. w godz. 17:00-20:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Somoninie przy ul. Ceynowy 1 A. Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu gminy Somonino (maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji). 

Celem warsztatów jest integracja środowiska pozarządowego, prezentacja dobrych praktyk i diagnoza problemów, z którym borykają się na co dzień organizacje.

Na spotkanie można przygotować 3 minutową prezentację własnej organizacji w dowolnej formie np. multimedialna, słowna, muzyczna itp.

Prosimy o potwierdzanie udziału w spotkaniu: telefonicznie pod nr tel. 505 160 889 - Dariusz Zelewski bądź mailowo na adres: dariuszzelewski@gazeta.pl do dnia 22 kwietnia 2016 r.

 

 

 


Dariusz Zelewski po raz trzeci Przewodniczącym Rady Organizacji Pozarządowych

Po raz trzeci członkowie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego powierzyli funkcję przewodniczącego Dariuszowi Zelewskiemu – prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach. Na sekretarza wybrano Piotra Chistowskiego członka oddziału chmieleńskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Na pierwszym spotkaniu członkowie omówili dotychczasowe osiągnięcia Rady i wspólnie określili kierunki działań w nowej kadencji.

Zachęcamy organizacje pozarządowe do obserwowania linku „Organizacje Pozarządowe” na naszej stronie, gdzie osobne miejsce poświęcamy Radzie. Poniżej podajemy adresy e-mailowe do członków Rady, którzy są gotowi do współpracy i kontaktu z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu kartuskiego.

Dariusz Zelewski (Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach)– Przewodniczący Rady – dariuszzelewski@gazeta.pl

Piotr Chistowski (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chmielnie) – Sekretarz - p.chistowski@gmail.com

Sulisława Borowska (Kaszubski Uniwersytet Ludowy) – sulinab@kul.org.pl

Milena Bronk (Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”) – milenabronk@gmail.com

Zyta Górna (Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego) - zytagorna2@wp.pl

Tadeusz Podymiak (Fundacja Edukacji i Działań Społecznych w Kartuzach) - klekakartuzy@op.pl

Mariusz Florczyk (Fundacja Słoneczne Wzgórze) - sunnyhill@wp.pl

 

 

 W 2014 i 2015 roku Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego razem z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym zorganizowała szereg spotkań mających na celu integrację i lepsze poznanie się członków organizacji pozarządowych powiatu kartuskiego. Spotkania pod tytułem „My i nasza przestrzeń” odbyły się w Stężycy, Sierakowicach, Chmielnie, Żukowie oraz Przodkowie. Uczestnicy warsztatów dyskutowali o problemach, z którymi boryka się trzeci sektor (m.in. mała ilość szkoleń, czasami trudne relacje z samorządem, problemy finansowe, brak czasu członków NGO’s oraz trudności w pozyskiwaniu nowych członków), planach na przyszłość oraz formach współpracy.

Celem spotkań było stworzenie przestrzeni do poznania się i integracji środowiska liderów i animatorów reprezentujących organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające na terenie gmin powiatu kartuskiego.

W załączeniu przedstawiamy raporty ze spotkań:

Stężyca

Sierakowice

Chmielno

Żukowo

Przodkowo

 

 


Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego jest zespołem doradczym dla Samorządu Powiatu Kartuskiego oraz innych jednostek samorządu terytorialnego. Powstała w 2007 roku i wówczas liczyła 11 członków.  16 października 2013 r. odbyły się wybory do czwartej już kadencji Rady. W jej skład weszło 7 członków:

Dariusz Zelewski – Przewodniczący Rady – Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach

Sulisława Borowska – Sekretarz Rady – Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Milena Bronk –Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Mściszewiczanki

Zyta Górna – Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego

Edmund Kwidziński –Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Eugeniusz Pryczkowski – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Baninie

Mariusz Florczyk – Fundacja Słoneczne Wzgórze w Stężycy

 
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2017
1

4567810

1112131415

181920212324

2526272829


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski