Aktualności / Bezpłatne badania mammograficzne w Żukowie

Bezpłatne badania mammograficzne w Żukowie

2019-01-23 10:19

W dniu 13 lutego 2019 r. w Żukowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat przy dawnej Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy Urzędzie Gminy na ul. Gdańskiej 50.

Do badania uprawnione są panie, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub przez stronę: http://www.mammo.pl/formularz.

Należy przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Warto wiedzieć !

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań

 

Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez LUX MED Diagnostyka

 

Załączniki
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019
1234567

8910111213

15161718192021

2223242528

2930


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski