Aktualności / Wybory do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

Wybory do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

2017-10-13 08:16

W dniu 9 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach przy ul. 3 Maja 16 A odbędą się wybory członków VI kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Rada jest niezależnym zespołem doradczym dla samorządów. Składa się z 7 osób, które uzyskały największą ilość głosów w tajnych wyborach. Działa w celu poprawy warunków funkcjonowania sektora pozarządowego w naszym powiecie i dba o wzajemne relacje z samorządami.

Z inicjatywy Rady zrealizowaliśmy wspólnie wiele przedsięwzięć. Jedną z nich jest „Festiwal Ludzie dla Ludzi”, podczas którego organizacje prezentują mieszkańcom swoją działalność. Organizujemy akcję „Zostaw 1 % podatku w Powiecie Kartuskim” apelując do mieszkańców o wsparcie 1 % organizacji pożytku publicznego działających na naszym terenie. Rada zrealizowała także we wszystkich gminach cykl spotkań „My i nasza przestrzeń”, których celem było poznanie się i integracja organizacji działających w danym środowisku. Członkostwo w Radzie jest nieodpłatne. Spotkania Rady nie są regularne i obywają się w zależności od podejmowanych w danym czasie przedsięwzięć i potrzeb.

Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarzadowych, nie tylko do wzięcia udziału w głosowaniu, ale przede wszystkim do kandydowania do Rady. Samorząd Powiatu Kartuskiego stara się być otwarty na wszelkie sugestie i potrzeby organizacji pozarządowych. Rada reprezentuje głos organizacji w wielu kwestiach.

Poniżej zamieszczamy instrukcję wzięcia udziału w głosowaniu i kandydowania do Rady. Kandydatów na członków Rady zgłaszają organizacje pozarządowe najpóźniej do dnia 25 października 2017 r. Kandydat przesyłając zgłoszenie zgadza się na upublicznienie krótkiej informacji o sobie na stronach internetowych Powiatu Kartuskiego. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przesyłane po 25 października br. nie będą przyjmowane. Pytania w sprawie wyborów należy kierować do Wydziału Ochrony Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi tel. 58 694 82 70, e-mail: zdrowie@kartuskipowiat.pl

 

Zaproszenie na wybory

Instrukacja głosowania i kandydowania do Rady

Formularz zgłoszenia kandydata

Formularz upoważnienia do głosowania

 

 

Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019
1234567

8910111213

15161718192021

2223242528

2930


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski